Jaa artikkeli Facebookissa Jaa artikkeli Twitterissä Jaa artikkeli LinkedInissä
10.06.2019 | Seuratoiminta | Tiedote

Helpompaa sporttiarkea

Suomisportin seurapalvelu tulee helpottamaan seuran arjen pyörittämisen haasteita sekä tukemaan seuratoimijoiden arkea. Palvelu rakentuu mobiili edellä – sekä liikkuja että seurakäyttäjä voi hallinnoida sporttiarjen toimintoja Suomisport-mobiilisovelluksessa että tietokoneella.

Sporttiarjen hallinnan helpot työkalut seuralle verkkoon ja mobiilisovellukseen sisältää:

– Ryhmiin ilmoittautuminen ja hallinta, osallistumismerkinnät ja tiedottaminen
– Tapahtumahallinta
– Maksujen hallinta ja helppo maksaminen
– Jäsenyyshallinta
– Viestintä jäsenille ja ryhmille suoraan mobiilisovellukseen ja muihin kanaviin

Kehittäminen ajoittuu vuosille 2019-2021.

Seurapalvelun kehitystyötä tehdään yhdessä 20 pilottiseuran kanssa seurojen omista tarpeista käsin. Palvelun ensimmäinen osakokonaisuus – Sporttiarjen hallinnan työkalut webiin ja mobiiliin – on nyt testivalmis. Seurojen ja liittojen testaus- ja demotilaisuudet järjestetään tällä viikolla. Ensimmäinen versio on saanut innostunutta ja positiivista palautetta.

Lue lisää osoitteesta suomisport.fi/seuroille.

Ensimmäinen tuotantoversio on seurojen käytössä vuoden 2019 lopussa. Jos sinulla on tarve seuran hallintajärjestelmän aikaisempaan käyttöönottoon tai kysyttävää palvelusta, ole yhteydessä Suomisportin asiakaspalveluun: suomisport@olympiakomitea.fi.

Lue lisää aiheesta