Jaa artikkeli Facebookissa Jaa artikkeli Twitterissä Jaa artikkeli LinkedInissä
17.09.2019 | Seuratoiminta

Kutsu seurawebinaariin: Kuinka kehitän urheiluseuran hallintoa digiaikaan?

Maailma digitalisoituu, sähköistyy ja automatisoituu. Kaikki tämä helpottaa seurojen arkea ja säästää rahaa. Muutosvaihe vaatii hetken paneutumista, mutta se kannattaa. Olympiakomitea ja taloushallinnon ammattilaiset Visma ja Rantalainen järjestävät syksyn aikana neljä digitaalista, avointa taloushallinnon infoa seuroille.

Infotilaisuuksiin voi osallistua omalta tietokoneelta itselle parhaiten sopivana ajankohtana klikkaamalla alla olevasta linkistä.

Webinaarien ohjelma:

  • Suomisport digitaalisten seurapalvelujen esittely / Olympiakomitea
  • Automatisoitu taloushallinto ja verkkokoulutus seuroille / Visma
  • Seuran taloushallinnon kehittäminen ja maksuton kartoitus / Rantalainen

 

Viidelläkymmenellä seuralla mahdollisuus maksuttomaan taloushallinnon konsultointiin!

Syksyllä Rantalainen tarjoaa maksuttoman kartoituksen ja konsultointi 50 urheiluseuralle seuran taloushallinnon tilasta ja ajatuksia sen kehittämiseksi. Kaikista näistä lisää infoissa. Hae urheiluseuralle paikkaa kartoitukseen 30.11.2019 mennessä tästä. Paikat täytetään hakemusten saapumisjärjestyksessä.

Tervetuloa kuuleman ja kyselemään!

 

Seurawebinaarien ajankohdat ja linkit:

Sisältö on kaikissa sama, joten valitse sinulle sopiva ajankohta.