Aiheet:
Sisältötyypit:
On aika päivittää seuratoiminnan työvälineet digitaalisiksi – Suomisportin avulla
Suomisport on urheiluseurojen työmäärää keventävä digitaalinen palvelu, jonka avulla seurat voivat hoitaa kaikki arjen pyörittämiseen ja hallintoon liittyvät tehtävät. Suomisport noudattaa tietosuojalainsäädäntöjä ja hyödyntää automatisoituja maksumenetelmiä. Se, mikä joskus tehtiin kynän ja ruutupaperin voimalla, voidaan nyt ratkaista digitaalisesti. Tehokkaammin ja huolettomammin.
Palvelu kehittyy huimin harppauksin ja uusia toiminnallisuuksia julkaistaan käyttöön säännöllisesti. Joko sinä tiedät mistä Suomisportissa on kyse?
Digitietoiskussa voi tutustua palveluun yleisesti. Hallinnon ja toiminnan työkaluja esitellään käytännönläheisissä webinaareissa, joissa näitä työkaluja pääsee kokeilemaan itse. Ilmoittaudu heti alla olevien linkkien kautta!
Digitietoisku eli yleisesittely Suomisportista 1.12.2021 klo 15-16
Toiminnan työkalujen esittely 24.11.2021 klo 15-16
Webinaareja järjestetään säännöllisesti loppuvuoden ajan. Katso tästä muut webinaarien ajankohdat.
Tervetuloa mukaan!
Lue lisää aiheesta
Rainer Anttila: Jäsenyydestä puhutaan paljon – mitä jäsenyys itse asiassa on?
DustPress Excerpt helper error: string is not a string.
Lue lisää