Jaa facebookissaJaa twitterissäJaa linkedinissä

Liikunnan aluejärjestöjen terveys- ja aikuisliikunnan kehittäjien yhteystiedot

Olympiakomitea tekee yhteistyötä Liikunnan alujärjestöjen terveys- ja aikuisliikunnan kehittäjien kanssa liikkeen lisäämiseksi työpaikoilla.

 

Etelä-Karjalan Liikunta ja urheilu ry

Terveysliikunnan kehittäjä Mikko Ikävalko

040 047 81 34

mikko.ikavalko@eklu.fi

 

Etelä-Savon Liikunta ry

Kunto- ja terveysliikunnan kehittäjä Liisa Haikonen

044 341 0057

liisa.haikonen@esliikunta.fi

 

Etelä-Suomen Liikunta ry

Kunto- ja terveysliikunnan kehittäjä Merja Palkama

040 595 41 95

merja.palkama@eslu.fi

 

Hämeen Liikunta ja Urheilu ry

Projektipäällikkö Kirre Palmi

020 748 26 03

kirre.palmi@hlu.fi

 

Keski-Pohjanmaan Liikunta ry

Aikuisliikuntapäällikkö Satu Heinoja

044 091 60 75

satu.heinoja@kepli.fi

 

Keski-Suomen Liikunta ry

Aikuisliikunnan kehittäjä Jyrki Saarela

045 650 37 71

jyrki.saarela@kesli.fi

 

Kainuun Liikunta ry

Terveysliikunnan kehittäjä Matias Ronkainen

044 532 59 24

matias.ronkainen@kainuunliikunta.fi

 

Kymenlaakson Liikunta ry

Terveysliikunnan kehittäjä Kirsi Kiiskinen

040 483 54 05

kirsi.kiiskinen@kymli.fi

 

Lapin Liikunta ry

Terveysliikunnan kehittäjä Elina Ahola

0408329321

elina.ahokas@lapinliikunta.fi

 

Lounais-Suomen Liikunta ry, Turku ja Pori

Kehittämispäällikkö Jukka Läärä                          Terveysliikunnan kehittäjä Juha Koskelo

040 046 37 90                                                                050 536 03 34

jukka.laara@liiku.fi                                                      juha.koskelo@liiku.fi

 

Päijät-Hämeen Liikunta ja Urheilu ry

Aikuisliikunnan aluekehittäjä Keijo Kylänpää

040 552 92 33

keijo.kylanpaa@phlu.fi

 

Pohjanmaan Liikunta ry

Harrasteliikunnan päällikkö Johanna Lähdesmäki

040 041 29 81

johanna.lahdesmaki@plu.fi

 

Pohjois-Karjalan Liikunta ry

Aikuisliikunnan kehittäjä Vesa Martiskainen

040 773 92 43

vesa.martiskainen@pokali.fi

 

Pohjois-Pohjanmaan Liikunta ry

Aikuisliikuntapäällikkö Ilkka Kurttila

050 308 77 11

ilkka.kurttila@popli.fi

 

Pohjois-Savon Liikunta ry

Aluekehittäjä Tanja Tukiainen

050 571 84 00

tanja.tukiainen@pohjois-savonliikunta.fi