Jaa facebookissaJaa twitterissäJaa linkedinissä

Liikunnan aluejärjestöjen palvelut

Liikunnan aluejärjestöjen palvelut

Aluejärjestöt tarjoavat kunnille ja kouluille asiantuntija-apua ja palveluja koulupäivän liikunnallistamisen suunnitteluun ja toteuttamiseen:
• Hankeneuvontaa kunnille
• Koulujen mentorointia
• Liikkuva koulu työpaja koko kouluyhteisön yhteisen suunnittelun tueksi
• Opettajien täydennyskoulutusta: linkki koulutussivulle
• Oppilaiden vertaisohjaajakoulutusta linkki koulutussivulle

 

Liikunnan aluejärjestöjen yhteystiedot

Etelä-Karjalan Liikunta ja Urheilu ry
Lasse Heiskanen
Lasten ja nuorten liikunnan kehittäjä
p. 040 500 1849
lasse.heiskanen@eklu.fi

ESLi – Etelä-Savon Liikunta ry
Anna Parta
Lasten ja nuorten liikunnan kehittäjä
puh. 044341 0077
anna.parta@esliikunta.fi

Etelä-Suomen Liikunta ja Urheilu ry
Sari Sivonen
Lasten ja nuorten liikunnan kehittäjä
puh. 040 544 7771
sari.sivonen@eslu.fi

Tarja Nieminen
nuorisopäällikkö
puh. 0400 894 559
tarja.nieminen@eslu.fi

Hämeen Liikunta ja Urheilu ry
Hannamari Laitinen
Lasten ja nuorten liikunnan aluekehittäjä
p. 0207 482 612
hannamari.laitinen@hlu.fi

Kainuun Liikunta ry
Ira Liuski
Lasten- ja perheliikunnan kehittäjä
p. 044 532 5918
ira.liuski@kainuunliikunta.fi

Keski-Pohjanmaan Liikunta ry
Joonas Kivinen
Nuoriso- ja koulutuspäällikkö
puh. 0440-916 076
joonas.kivinen@kepli.fi

Keski-Suomen Liikunta ry
Jouni Vatanen
Lasten ja nuorten liikunnan kehittäjä
puh. 050 552 4997
jouni.vatanen@kesli.fi

Kymenlaakson Liikunta ry
Petteri Mäkelä,
Lasten ja nuorten liikunnallisen elämäntavan koordinaattori
p. 044 013 7081
petteri.makela@kymli.fi

Lapin Liikunta ry
Maarit Toivola
Lasten ja nuorten liikunnan kehittämis- ja koulutustehtävät
p. 0500 808038
maarit.toivola@lapinliikunta.fi

Lounais-Suomen Liikunta ja Urheilu ry
Karita Toivonen
Kehittämispäällikkö
p. 040 9000 841
karita.toivonen@liiku.fi

Lounais-Suomen Liikunta ja Urheilu ry, Porin toimisto
Juha Virtanen
Koululiikunnan kehittäjä
p. 0440-595 204
juha.virtanen@liiku.fi

Pohjanmaan Liikunta ja Urheilu ry
Tanja Hietikko
Nuorisokouluttaja
p. 0400 623 127
tanja.hietikko@plu.fi

Mikko Rissanen
Nuorisopäällikkö
p. 040 575 8127
mikko.rissanen@plu.fi

Pohjois-Karjalan Liikunta ry
Annu Jantunen
Lasten ja nuorten liikunnan kehittäjä
p. 050 301 8415
annu.jantunen@pokali.fi

Pasi Majoinen
Liikkuva koulu -koordinaattori
p. 0400 920 237
pasi,majoinen@pokali.fi

Pohjois-Pohjanmaan Liikunta ry
Mari Patanen
Lasten ja nuorten liikunnan päällikkö
Puh. 040 720 7960
mari.patanen@popli.fi

Pohjois-Savon Liikunta ry
Anne Kekäläinen
Aluekehittäjä, lasten ja nuorten liikunta
p. 050 560 5437
anne.kekalainen@pohjois-savonliikunta.fi

Hanna Holopainen
Lasten ja nuorten liikunta
p. 040 0488756
hanna.holopainen@pohjois-savonliikunta.fi

Päijät-Hämeen Liikunta ja Urheilu ry
Krista Pöllänen
Aluekehittäjä, lasten ja nuorten liikunta
p. 050 543 5934
krista.pollanen@phlu.fi