Jaa facebookissaJaa twitterissäJaa linkedinissä

Luettelo Sinettiseuroista

 

Tästä näet Sinettiseurat kartalla> 

Sinettiseurat lajeittain

Aikido

Kinoumi (Kirkkonummi)

Meido-kan, aikido (Helsinki)

Sandokai, aikido (Kerava)

Tampereen Aikidoseura Nozomi ry

Amerikkalainen jalkapallo

Roosters (Helsinki)

Tampere Saints

Turun Amerikkalainen Jalkapallo

Ampumahiihto

Oulun hiihtoseura, ampumahiihto

Ampumaurheilu

Hämeenlinnan Ampumaseura

Härmän Seudun Ampujat (Ylihärmä)

Haapajärven Ampumaseura

Orimattilan Seudun Urheiluampujat

Kyrkslätt Skytteförening

Pieksämäen Seudun Ampujat

Sodankylän Ampujat

Siilinjärven Luotiampujat

Turun Seudun Ampujat

Tornionseudun Ampujat

Autourheilu

Pirkanmaan Karting

Vaasan Urheiluautoilijat

Cheerleading

Dream Team Cheerleaders

Helsinki Ahtletics Cheerleaders

Jaguars Spririt Athletes

Tampereen pyrintö, Cheerleading

Golf

Golf Talma (Sipoo)

Helsingin Golfklubi

Master Golf Club (Espoo)

Oulun Golfkerho

Porin Golfkerho

Salo Golf

Viipurin Golf (Lappeenranta)

Hiihto

Espoon Hiihtoseura

Keravan Urheilijat, hiihto

Keuruun Kisailijat, hiihto

Kuhmo-Ski

Lahden Hiihtoseura, hiihto

Lempäälän kisa

Liperin Hiihtoseura

Noormarkun Nopsa, hiihto

Oulun hiihtoseura, maastohiihto

Pargas IF (Parainen)

Puijon Hiihtoseura (Kuopio)

Pöytyän Urheilijat, hiihto

Ski Jyväskylä

Vantaan Hiihtoseura

ITF Taekwon-Do

Aitoon Taekwon-do

Taekwon-Do Center

Tampereen Taekwon-Do seura

Jääkiekko

Diskos 93 Juniorit (Jyväskylä)

Espoon Palloseura Jääkiekko

ET – PO -72 (Ylitornio)

Etelä-Vantaan Urheilijat

Forssan Palloseuran Juniorit

Fortuna (Orivesi)

GRIFK jääkiekko (Kauniainen)

Harjavallan Kuparikiekko jr

Haukiputaan Ahmat

HC Nokia

Heinolan Kiekko

HPK Juniorijääkiekko (Hämeenlinna)

Hyvinkään Jää-Ahmat

Iisalmen Peli-Karhut

Ilves, jääkiekko (Tampere)

Jääurheiluseura Haukat, jääkiekko (Järvenpää)

JHT Kalajoki

Juniori Hermes (Kokkola)

Juniori Jokipojat (Joensuu)

Juniori-Hurtat (Lieksa)

Juniori-Jukurit (Mikkeli)

Juniori-Kalpa (Kuopio)

Juniori-Sapko (Savonlinna)

JYP Juniorit (Jyväskylä)

Kajaanin Junnuhokki 68

Kangasalan Kisa-Eagles

Kellokosken Alku

Kemin Lämärit

Kiekko-Nikkarit (Riihimäki)

Kiekko-Vantaa Itä

Kiekkoreipas (Lahti)

Kiimingin Kiekko-Pojat

Kiteen Jääsudet

Kiuruveden Kiekko

KJT Hockey Kerava

KJT Hockey Tuusula

KOO-VEE, jääkiekko (Tampere)

Kuhmon Kiva HT

Kurra Juniorit (Klaukkala)

Lapinlahden Luistin -89

Laser HT (Kempele)

Lempäälän Kisa, jääkiekko

Leppävirran Kiekko 75

Limingan Kiekko

Lohjan Kisa-Veikot Jääkiekko

Loimi-Kiekko (Loimaa)

Mäntsälän Jää-Tiikerit

Närpes Kraft Ishockeyförening (Närpiö)

Nivala Cowboys

Nokian Pyry, jääkiekko

Nummelan Palloseura -hockey

Oulun Kärpät -46

Oulunkylän Kiekko-kerho (Helsinki)

Paraisten Sport

Pelicans 2000 Hollola

Pirkkalan Pingviinit

PoKLi/Kouvolan Kiekko -65

Porin Ässät P

Porvoon Hunters ry

Raahen Teräs-Kiekko

Raision Nuorisokiekko, jääkiekko

Rauman Lukko, jääkiekko

Rovaniemen Kiekko

Ruoveden Seurakunnan Atleetit (RuoSkA)

S-Kiekko Juniorit (Seinäjoki)

Saimaan Pallo (Lappeenranta)

Salo Hockey Team

Suomussalmen Palloseura

Sisu Hockey Hämeenlinna

Tappara, jääkiekko (Tampere)

TarU-Hockey (Tarvasjoki)

Team IFK Lepplax

Titaani-Juniorit (Kotka)

Tornion Ice Hockey Club

TPS Juniorijääkiekko (Turku)

Turun Kisa-Veikot

Vaasan Sportin Juniorit

Valkeakosken Kiekko-Ahma

Valkealan Kiekko ry

VG-62, jääkiekko(Naantali)

Warkis Varkaus

Jääpallo

Veiterä (Lappeenranta)

Jalkapallo

Esbo Bollklubb

Espoon Palloseura, jalkapallo

Etelä-Espoon Pallo

Euran Pallo

FC Futura

FC Haka Juniorit (Valkeakoski)

FC Honka ry

FC Inter Turku

FC Jazz Juniorit (Pori)

FC Kontu (Helsinki)

FC Kuusysi (Lahti)

FC POHU (Helsinki)

FC Rauma

FC Reipas (Lahti)

FC Ulvila (Vanhankylän Alku ry)

FC Viikingit (Helsinki)

FC YPA (Ylivieska)

FF Jaro (Pietarsaari)

Gamlakarleby Bollklubb (Kokkola)

Hämeenlinnan Jalkapalloseura

Haminan Pallo-Kissat

Haukiputaan Pallo

HJK Juniorit (Helsinki)

Hyvinkään Palloseura

IF Gnistan

IFK Mariehamn

Ilves, jalkapallo (Tampere)

Janakkalan Pallo

Järvenpään Palloseura

Jippo-Juniorit ry

JJK-Juniorit (Jyväskylä)

Juniori KuPS

Jyväskylän Pallokerho

Järvenpään palloseura ry

Kaarinan Nappulat ry

Kaarinan Pojat ry

Kajaanin Haka

Karhu-Futis

Keravan Pallo

Keuruun Pallo

Koivukylän Palloseura (Vantaa)

Kotkan Työväen Palloilijat

KPV-juniorit (Kokkola)

Kuopion Palloseura ry

Käpylän Pallo ry

Leki-futis, Lempäälän palloseura

Malmin Palloseura ry

Mikkelin Kissat

Myllykosken Pallo -47 (Anjalankoski)

Nummelan palloseura ry

Nurmijärven jalkapalloseura

Nokian Palloseura, jalkapallo

Oriveden Tuisku

Oulun luistinseura, jalkapallo

Pallo-Iirot (Rauma)

Pallo-Kerho 37 (Iisalmi)

Pallokissat, Kuopio ry

Palokan Riento

Pallo-Pojat Juniorit

Parolan visa

PK-35

Puistolan Urheilijat, jalkapallo (Helsinki)

Puotinkylän Valtti (Helsinki)

Rovaniemen Palloseura ry

Salon Palloilijat

Salon Vilpas

Seinäjoen Mimmiliiga

Siilinjärven Palloseura

SJK-Juniorit (Seinäjoki)

Sudet (Kouvola)

Tampereen Kisatoverit

Tampereen Pallo-Veikot

Tikkurilan Palloseura (Vantaa)

TPS juniorijalkapallo (Turku)

Tuusulan Palloseura

Tornion Pallo 47

Uus-Lavolan Peli-Pojat (Lappeenranta)

Vaasan Palloseuran Juniorit

Vantaan Jalkapalloseura

Vasa IFK

VG-62, jalkapallo (Naantali)

Ylöjärven Ilves

Äänekosken Huima, jalkapallo

Ju-jutsu

Turun Ju-jutsuseura

Judo

Jyväskylän Jigotai

Kajaanin Judokerho

Keuruun KeJuBo

Koyama (Rovaniemi)

Kristiinankaupungin ja Närpiön Judo

Kuopion Judoseura Sakura

Lappeenrannan Judoseura Kamiza

Loviisan Seudun Judoseura Arashi

Maskun Tempo

Meido-kan, judo (Helsinki)

Mikkelin Judo

Nummelan Judo

Porin Fudoshin

Porvoon Shirokawa

Savonlinnan Shikata, judo

Tikkurilan Judokat (Vantaa)

Karate

Budoseura Genbu-kai

Budoseura Kobushikai (Espoo)

Budoseura Oulun Musokai ry

Joen Mawashi (Joensuu)

Kachi-Kan (Mikkeli)

Kuopion Karateseura

Kushin-Kan (Hämeenlinna)

Lahden Karate

Oulun Karateseura

Oushinkan (Kouvola)

Porin Shotokan Karate Do

Savonlinnan Shikata, karate

SBK (Riihimäki)

Shoreikan Karate Club (Lahti)

Shudokan karate (Hyvinkää)

Tampereen Seigokan

Tapanilan Erä, karate (Helsinki)

Turun Budokwai

Vantaan Jukara

Käsipallo

Porvoon Akilles

Sjundeå IF (Siuntio)

Keilailu

Turun Weikot, keilailu

HiRollers

Koripallo

Espoo Basket Team

Joensuun Kataja

Leppävaaran Pyrintö

Loimaan Korikonkarit

Oulun NMKY

PuHu Juniorit (Vantaa)

Salon Vilpas Koripallo

Sykki

Tampereen NMKY

Tampereen Pyrintö, koripallo

Tapiolan Honka (Espoo)

Turun Riento Koripallo ry

Ura Basket (Kaarina)

Lentopallo

Blues Volley (Järvenpää)

Euran Raiku

Haminan Arsi

JyväsLentis

Kalevan Lentopallo (Tampere)

Koijärven Kunto

Korpilahden Pyrintö

Kosken Kaiku

Laihian Luja

Leppävirran Viri, lentopallo

Littoisten Työväen Urheilijat

Loimaan Jankko

LP Kangasala

Naarasleijonat NALE (Helsinki)

Napapiirin Palloketut (Rovaniemi)

Oulunsalon Vasama

Pieksämäen Tsemppi

Ploki Pihtipudas

Puma-Volley (Helsinki)

Rikalavolley (Salo)

Salon Viesti

Salpis (Hollola)

Savonlinnan Juniori-Ajo

Turun Urheiluliitto, lentopallo

Valkealan Kajo

Vammalan Lentopallo

Vantaan Lentopallo

Vilppulan Tähti

Woman Volley (Rovaniemi)

Luistelu

Helsingin Luistinkiitäjät

Seinäjoen Urheilijat

Kensu

Melonta

Kangasalan Melojat

Saaristomeren Melojat (Turku)

Miekkailu

Oulun Miekkailuseura

Kalpaveljet (Tampere)

Moottori

Hämeen Moottorikerho (Tampere)

Hyvinkään Moottorikerho

Kangasalan Moottorikerho

Riihimäen Moottoripyöräkerho Kahvakopla

Vantaan Moottorikerho

Nyrkkeily

Järvenpään Kehäkarhut

Kotkan Voimailijat

Mikkelin Nyrkkeilijät

Porin NMKY

Tampereen Voimailuseura

Tapanilan Erä, nyrkkeily (Helsinki)

Paini

Järvenpään Voimailijat

Keravan Urheilijat, paini

Harjun Woima

Painonnosto

Kalajoen Junkkarit, painonnosto

Ounasvaaran Atleetti Klubi (Rovaniemi)

Siuntion Sisu

Tikkurilan Painonnostokerho (Vantaa)

Turun Atleettiklubi

Pesäpallo

Espoon Pesis

Fera (Rauma)

Haapajärven Pesä-Kiilat

Kempeleen Kiri

Keravan Pesis-Juniorit

Päiväkummun Pesis (Vantaa)

Pattijoen Urheilijat Juniorit ry

Pöytyän Urheilijat, pesäpallo

Roihu (Helsinki)

Ruoveden Pirkat

Siilinjärven Pesis

Sotkamon Jymy-Pesis

Vimpelin Veto

Purjehdus

Espoon Merenkävijät

Espoon Pursiseura

Helsingfors Segelsällskap

Kantvikin Purjehtijat (Kirkkonummi)

Lahden Purjehdusseura

Sailing Team Oulu

Tampereen Pursiseura

Turun Pursiseura

Ratsastus

Alavuden Ratsastajat

E.S. Riding Club (Kouvola)

Etelä-Vantaan Ratsastajat

Hämeen Ratsastajat (Hämeenlinna)

Husaariratsastajat (Sipoo)

Husön Ratsastajat (Helsinki)

Imatran Ratsastajat

Iron Team Riders (Rautalampi)

Isonkyrön Ratsastajat

Järvenpään Ratsastusseura

Kaarinan Kenttäratsastajat

Kajaanin Ratsastusseura

Keurusseudun Ratsastajat

Kotkan Ratsastajat

Luoteis-Satakunnan Ratsastajat (Noormarkk

Mäntyharjun Ratsastajat

Mikkelin Ratsastusseura

Nykarleby Ridklubb

Ratsastusseura Aramara

Ratsastusseura MT-Team (Koski TL)

Ratsastusseura Jazz T

Ratsastusseura Capriole

Ratsastusseura MeRaTa ry

Ravijärven Ratsastajat

Salon Ratsastusseura

Tawast Riders (Hämeenlinna)

Turun Urheiluratsastajat

Ringette

Hyvinkää Ringette

Ilves, ringette (Tampere)

Jääurheiluseura Haukat, ringette (Järvenpää)

Lahti Ringette

Raision Nuorisokiekko, ringette

Rauman Lukko, ringette

Tikkakosken Tikka

Turun Ringette

VG-62, ringette (Naantali)

Salibandy

Ådalens Idrottsförening (Sipoo)

Blackbirds United

Esport Oilers (Espoo)

FBC Turku

Ilves, salibandy (Tampere)

Imatran Voima

Kirkkonummi Rangers

KOO-VEE, salibandy (Tampere)

Kuusamon Pallo-Karhut

Lehmo Balls -96

M-Team (Helsinki)

Merikoski SBT (Oulu)

Nibacos Kokkola

Nokian Palloseura, salibandy

O2-Jyväskylä

Oulun Luistinseura

Salibandyseura Viikingit (Helsinki)

SB Vantaa

SC Classic

Steelers Juniorisalibandy (Hämeenlinna)

Tapanilan Erä, salibandy (Helsinki)

Tikkurilan Tiikerit (Vantaa)

TPS salibandy (Turku)

Westend Indians (Espoo)

Soutu

Turun Soutajat

Squash

Espoo Squash Rackets Club

Myyr Squash (Vantaa)

Sukellus

Aboa Aquanauts (Turku)

Keski-Uudenmaan Sukeltajat (Tuusula)

Nokian Urheilusukeltajat

Rauma-Repola Diving Club (Tampere)

Riihimäen Urheilusukeltajat

Saimaan Norpat (Lappeenranta)

Sammakot (Jyväskylä)

Sukellusseura Simppu (Salo)

Sukellusseura Vesikot (Kouvola)

Tampereen Urheilusukeltajat

Urheilusukeltajat (Helsinki)

Sulkapallo

Espoon Sulkapallo-Badminton

Klaukkalan Kiri, sulkapallo

Puistolan Urheilijat, sulkapallo (Helsinki)

Tapion Sulka (Espoo)

Suunnistus

Angelniemen Ankkuri (Halikko)

Asikkalan Raikas

Espoon Akilles

Espoon Suunta

Hämeenlinnan Suunnistajat

Helsingin Suunnistajat

OK 77

Hyvinkään Rasti

IF Sibbo Vargarna (Sipoo)

Ikaalisten Nouseva-Voima

Kangasala SK

Keuruun Kisailijat, suunnistus

KOO-VEE, suunnistus (Tampere)

Kuopion Suunnistajat

Kyrös-Rasti (Hämeenkyrö)

Lahden Suunnistajat -37

Lapuan Virkiä,suunnistus

Lounais-Hämeen Rasti (Forssa)

Navi (Mikkeli)

OK Orient (Porvoo)

Raja-Karjalan Suunnistajat (Lappeenranta)

Rasti-Jussit (Seinäjoki)

Rasti-Nokia

RastiPiikkiö

Rastivarsat (Orimattila)

Saarijärven Pullistus

SK Pohjantähti (Oulu)

Suunta Jyväskylä

Tampereen Pyrintö, suunnistus

Teuvan Rivakka, suunnistus

Turun Suunnistajat

Vaasan Suunnistajat

Vehkalahden Veikot

Taekwondo

Budokwai Taekwondo (Turku)

Iisalmen Taekwondo

Manse Taekwondo ry (Tampere)

Mikkelin Taekwondo

Riihimäki Taekwondo

Taido

Järvenpään Taidoseura

Taitoluistelu

Etelä-Vantaan Taitoluistelijat

Järvenpään Taitoluistelijat

Kaarinan Taitoluistelijat

KOO-VEE, taitoluistelu (Tampere)

Mikkelin Luistelijat ry

Nurmijärven Taitoluistelijat

Riihimäen Taitoluistelijat

Salon Palloilijat, taitoluistelu

Seinäjoen Taitoluistelijat

Tappara, taitoluistelu (Tampere)

Tikkurilan Taitoluisteluklubi (Vantaa)

Tuusulan Luistelijat

VG-62, taitoluistelu (Naantali)

Tanssi

Bolero (Turku)

Cavalier ry (Järvenpää)

DanceLine (Tampere)

Fregolina (Kaarina ja Turku)

Have Step ry (Hamina)

Heinolan tanssikerho

Jokipata ry (Lehmo)

Kajaanin Casamba

Lá Team (Lieto)

Lappeenrannan Tanssiurheilijat

Leppävirran Tanssiseura

Oikea Rytmi (Pori)

Rauman Dansseour

Revontulitanssijat (Rovaniemi)

TanssiDans (Kirkkonummi)

Tanssiklubi Kotkan Hyrrät

Tanssiseura Baunssi (Tervakoski)

Tanssiseura J&V (Kuopio)

Tanssiurheiluseura Aida (Keminmaa)

Tanssiurheiluseura Casino (Kauhajoki)

Tanssiurheiluseura Rolling (Vaasa)

Tanssiurheiluseura STEP (Tampere)

Tanssiurheiluseura Swivel (Salo)

Tanssiurheiluseura Tepika (Jyväskylä)

Telemark Team ry (Oulu)

Vantaan Kilpatanssijat

Vihdin Quickstep

Tennis

Espoon Tennisseura

Espoon Verkkopalloseura

Grani Tennis (Kauniainen)

Helsingin Lawn-Tennis Klubi

Hyvinkään Tennisseura

Karjalan Tennis (Joensuu)

Kuopion Tennisseura

Porvoon Verkkopalloseura

Puijo Tennis Team

Puistolan Urheilijat, tennis (Helsinki)

SATA-tennis (Helsinki)

Smash Tennis (Helsinki)

Tuusulan Tennisseura

Variston Tennis (Vantaa)

Uinti

Aurajoen Uinti (Turku)

Helsingin Uimarit

Joensuun Uimaseura

Keravan Uimarit

Lahden Uimaseura

Nivalan Saukot

Oulun Uinti 1906

Pieksän Kuutit

Riihimäen Uimaseura

Salon Uimarit

Seinäjoen Uimarit -58

Simmis Wanda

Someron Esa

Swimming Jyväskylä

Tuusulan Uimaseura

Vaasan Uimaseura

Voimistelu

Alajärven Voimistelu ja Liikunta

Alppilan Salamat (Helsinki)

Espoon telinetaiturit

Forssan Naisvoimistelijat

Grankulla Gymnastikförening

Haka Gym (Valkeakoski)

Hämeenlinnan Voimisteluseura

Haukiputaan Heitto, voimistelu

Huittisten Voimistelu ja Liikunta

Hyvinkään Voimistelu ja Liikunta Hyvoli Ry

Iisalmen Naisvoimistelijat

Imatran Liikuntaseura ILSE

Imatran Voimistelijat

Jakobstads gymnastikförening rf / JKG

Jalasjärven Naisvoimistelijat

Järvenpään Voimistelijat

Joensuun Voimistelu ja Liikunta

Jyväskylän Naisvoimistelijat

Jyväskylän Voimistelijat -79

Kajaani Gymnastics

Kannelmäen Voimistelijat (Helsinki)

Kellon Työväen Urheilijat, voimistelu

Keravan Naisvoimistelijat

Keuruun Naisvoimistelijat

Kiuruveden Voimistelijat

Kokkolan Jymy

Kotkan Kiri

Kuopion Reippaan Voimistelijat

Lahjan Tytöt (Turku)

Lappeenrannan Naisvoimistelijat

Liikuntaseura Syke Tuusula

Mäntsälän Voimistelijat

Mäntyharjun Virkistys

Mikkelin Naisvoimistelijat

Muuramen Syke

Naantalin Voimistelijat

Nokian Pyry, voimistelu

Nokian Voimisteluseura

Noormarkun Naisvoimistelijat

Nurmijärven Voimistelu ja Liikunta

Olarin Voimistelijat

Oulun Naisvoimistelijat

Oulun Voimisteluseura

Palokan Naisvoimistelijat

Porin Naisvoimistelijat

Pyrkivä Gymnastics

Raision Pyryt

Raision Jumpparit

Rantaperkiön Isku

Rauman Naisvoimistelijat

Riihimäen Voimistelu ja Liikunta

Ruoveden Naisvoimistelijat

Säkylän Naisvoimistelijat

Someron Syke

Suomen Taitovoimisteluklubi

Tampereen Jumppatiimi

Tampereen Sisu

Tampereen Voimistelijat

Tapiolan Voimistelijat

Tikkakosken Voimistelu-ja Liikuntaseura

Turun Jyry

Turun Naisvoimistelijat

Turun Urheiluliitto, telinevoimistelu

Turun Urheiluliitto, voimistelu- ja liikuntajaosto

Ulvilan Voimistelu ja Liikunta

Vaajakosken Kuohu

Vaasan Telinetaiturit

Vaasan Vasamattaret

Valkeakosken Koskenpojat

Vantaan Voimisteluseura

Vihti Gym

Voimisteluklubi Lohja

Voimisteluseura Helsinki

Voimistelu- ja urheiluseura Flex

Voimistelu-ja urheiluseura Elise

ÅKG Palästra

Yleisurheilu

Espoon Tapiot

Hämeenlinnan Tarmo

Ik Falken (Pedersöre)

Ilmajoen kisailijat

Janakkalan Jana

Jyväskylän Kenttäurheilijat

Kajaanin Kipinä

Kankaanpään Seudun Leisku

Karhulan Katajaiset

Kaustisen Pohjan-Veikot, yleisurheilu

Kenttäurheilijat -58 (Vantaa)

Kerimäen urheilijat, yleisurheilu

Keski-Uudenmaan Yleisurheilu

Kuusjoen Humu

Lahden Ahkera

Länsi-Uudenmaan Urheilijat (Lohja)

Lapuan Virkiä

Lempäälän Kisa, yleisurheilu

Leppävirran Viri, yleisurheilu

Mikkelin Kilpa-Veikot

Mäntyharjun Virkistys

Naantalin Löyly

Nakkilan Vire

Noormarkun Nopsa, yleisurheilu

Oulun Pyrintö

Pyhäselän Urheilijat, yleisurheilu

Raahen Vesa

Raision Kuula

Riihimäen Kisko

Salon Vilpas

Seinäjoen Seudun Urheilijat

Tammelan Ryske, yleisurheilu

Tampereen Pyrintö, yleisurheilu

Teuvan Rivakka, yleisurheilu

Turun Weikot, yleisurheilu

Urjalan Urheilijat

Valkeakosken Haka, yleisurheilu

Vantaan Salamat

Veikkolan Veikot (Kirkkonummi)

Viipurin Urheilijat (Helsinki)