Jaa facebookissaJaa twitterissäJaa linkedinissä

Liikunnan aluejärjestöjen ja lajiliittojen seurakehittäjien yhteystiedot

Ota yhteys seuratoimintaan liittyvissä koulutus-, kehittämis- ja yhdistystoimintaan liittyvissä asioissa alueen seurakehittäjään.

  • Lajien seurakehittäjien yhteystiedot löydät täältä.

  • Liikunnan aluejärjestöjen seurakehittäjien yhteystiedot:

 

Etelä-Karjalan Liikunta ja Urheilu ry
Sakari Pusenius
Seurakehittäjä
puh. 040 563 5031
sakari.pusenius@eklu.fi

Etelä-Savon Liikunta ry
Kalle Husso
Seurakehittäjä
puh. 044 341 0075
kalle.husso@esliikunta.fi

Etelä-Suomen Liikunta ja Urheilu ry
Kari Ekman
Seurakehittäjä
puh. 050 407 7119
kari.ekman@eslu.fi

Hämeen Liikunta ja Urheilu ry
Jani Järvelin
Seurakehittäjä
puh. 0207 482 609
jani.jarvelin@hlu.fi

Kainuun Liikunta ry
Tuomas Karjalainen
Seurakehittäjä
Puh. 044 532 5919
tuomas.karjalainen@kainuunliikunta.fi

Keski-Pohjanmaan Liikunta ry
Samu Martinmäki
Seurakehittäjä
puh. 0440 – 916 073
samu.martinmaki@kepli.fi

Keski-Suomen Liikunta ry
Laura Härkönen
Seurakehittäjä
puh. 050 339 0459
laura.harkonen@kesli.fi

Kymenlaakson Liikunta ry
Tommi Lehtinen, Timo Pahkala
puh. 040 582 6706 ja puh. 040 354 2530
tommi.lehtinen@kymli.fi, timo.pahkala@kymli.fi

Lapin Liikunta ry
Suvi Karusaari
Seurakehittäjä
puh. 040 8471321
suvi.karusaari@lapinliikunta.fi

Lounais-Suomen Liikunta ja Urheilu ry
Tapio Saarni ja Jukka Pelkonen
Seurakehittäjä
puh. 040-9000 843 ja 040-9000844
tapio.saarni@liiku.fi, jukka.pelkonen@liiku.fi

Pohjanmaan Liikunta ja Urheilu ry
Kirsi Martinmäki
Seurakehittäjä
puh. 040 740 3849
kirsi.martinmaki@plu.fi

Pohjois-Karjalan Liikunta ry
Pasi Vilkki
Seurakehittäjä
puh. 0400 287955
pasi.vilkki@pokali.fi

Pohjois-Pohjanmaan Liikunta ry
Marko Keskitalo
Seurakehittäjä
Puh. 050 406 0288
marko.keskitalo@popli.fi

Juha Haajanen
Seurakehittäjä
Puh. 050 543 6366
juha.haajanen@popli.fi

Pohjois-Savon Liikunta ry

Tiina Heikkinen
Seurakehittäjä
puh. 044 717 7011
tiina.heikkinen@pohjois-savonliikunta.fi

Päijät-Hämeen Liikunta ja Urheilu ry
Kustaa Ylitalo
Seurakehittäjä
puh. 040 8390 446
kustaa.ylitalo@phlu.fi