Yhteystiedot
Sähköpostiosoitteemme ovat muodossa etunimi.sukunimi@olympiakomitea.fi
Nelli Kuokka
Johtaja, viestintä ja yhteiskuntasuhteet

0408227130

Leena Paavolainen
Varajohtaja, Huippu-urheiluyksikkö;

Päällikkö, kisatiimi

0400229652

Samuli Vasala
Toimitusjohtaja

Suomen Olympiakomitea Markkinointi Oy

0443586578

Eija Alaja
Asiantuntija, seuratoiminta

0400617531

Sari Aro
Tietojärjestelmäassistentti, Suomisport

Henkilöasiakkaat: otattehan yhteyttä omaan lajiliittoonne.

0407561148

Petri Heikkinen
Erityisasiantuntija, lainsäädäntö ja hyvä hallinto

0401625522

Anu Helin
Liiketoimintajohtaja, Suomen Aktiivisin työpaikka ja Yritysmaratonviesti

0503567234

Lauri Ijäs
Assistentti, myynti ja markkinointi

(31.1.2020 asti)

0456576866

Jukka Karvinen
Erityisasiantuntija, lasten liikunta ja urheilu

0400617532

Ville Köngäs
Liiketoimintapäällikkö, Olympiajoukkue ja Suomen Urheiluakatemiat

0406610769

Elina Laine
Vastuullisuus- ja yhteisömanageri

0405916835

Matleena Livson
Erityisasiantuntija, liikunnallinen elämäntapa

0407702924

Mika Noronen
Viestintäpäällikkö, huippu-urheilu

0405048714

Tuula Paataja
Viestintäpäällikkö, lisää liikettä

0405210000

Ilkka Palomäki
Asiantuntija, huippu-urheiludata ja viestintä

0445383632

Pia Pekonen
Asiantuntija, valmennusosaaminen

0407020666

Mikko Selin
Liiketoimintajohtaja, Tähtiseurat ja Lasten liike

0505967086

Jenni Sirén
Koordinaattori, New Leaders -koulutusohjelma

0408441148

Jani Tanskanen
Lajiryhmävastaava, taito-teholajit

Taito-teholajit

05061382

Laura Tast
Asiantuntija, urheiluakatemiaohjelma

0505548040

Jukka Tirri
Asiantuntija, opiskelijahuippu-urheilu

URA -säätiön asiamies

0447800213

Niina Toroi
Erityisasiantuntija, kansainväliset asiat

0406722220

Maria Ulvinen
Asiantuntija, lasten liikunta ja urheilu

0400436493

Juha Dahlström

kaksoisura

verkostosta hankittu asiantuntijapalvelu

0400910972

Peter Halén

vastuu fysioterapeutti

verkostosta hankittu asiantuntijapalvelu

0451171947

Sami Kalaja

johtaja, Kilpa- ja huippu-urheilun tutkimuskeskus, osaamisohjelma

verkostosta hankittu asiantuntijapalvelu

0400388048

Kimmo Mustonen

vammaisurheilun lajiryhmävastaava, paralympialaiset

verkostosta hankittu asiantuntijapalvelu

0505669869

Anna Ojala

ravitsemusasiantuntija

verkostosta hankittu asiantuntijapalvelu

0407761286

Mika Saari

valmentajayhteisöt ja valmennusosaaminen

verkostosta hankittu asiantuntijapalvelu

0400924159

Katja Saarinen

kaksoisura

verkostosta hankittu asiantuntijapalvelu

0503790959

Jari Savolainen

yläkoulutyö

verkostosta hankittu asiantuntijapalvelu

0405307679

Tuomas Törrönen

vammaisurheilun valmentajayhteisöt ja yläkoulutyö

verkostosta hankittu asiantuntijapalvelu

0504086152

Maarit Valtonen

ylilääkäri

verkostosta hankittu asiantuntijapalvelu

0505900268

Janne Vuorinen
Lajiryhmävastaava, rinnelajit

verkostosta hankittu asiantuntijapalvelu

0451303538

Hanna Parviainen
Koordinaattori, viestintä

(opintovapaalla 1.12.2017-30.4.2019)

Carita Riutta
Projektipäällikkö, Lasten liike -iltapäivä

(äitiysvapaalla 22.5.2019 saakka)

Marianna Tarhala
projektipäällikkö

Projektipäällikkö, Lasten liike iltapäivä (äitiysvapaalla 30.10.2018 alkaen)