Suomisportin Sporttihaku – ilmainen markkinointikanava seuroille 

Sporttihaku on yksi paikka, mistä harrastusta etsivän on helppo löytää urheilun koko tarjoama. Sporttihaku julkaistiin kesällä 2023 ja se on jo nyt valtakunnan suurin harrastusten hakupalvelu.  Joko seurasi löytyy palvelusta?

Olympiakomitea markkinoi seurojen palveluja

Seuran palvelut löytyvät osana valtakunnallista ja alueellista markkinointia sekä Googlen maksettua mainontaa, mitä toteutamme Sporttihausta erityisesti, kun syyskausi alkaa 2024.  Näin markkinoimme palveluita puolestanne.

Seuran palvelut löytyvät harrastajille ennen syyskauden alkua vain, jos seura tuo tarjontansa Sporttihakuun. Tätä tilaisuutta saada ilmaista näkyvyyttä ja uusia harrastajia ei kannata jättää seurassasi käyttämättä.

Tervetuloa kaikki mukaan edistämään urheilun palvelujen helppoa saavutettavuutta ja yhtä digipalvelua, mistä löytää uusi harrastus!

Miten mukaan Sporttihakuun?

Lue lisää Sporttihausta ja sen käyttöönotosta

Helppo opas Sporttihaun käyttöön ja ohjeet videona

Suomisport auttaa seuroja – ota yhteys asiakaspalveluun: suomisport@olympiakomitea.fi tai varaa 15 minuutin aika Suomisport-asiantuntijalta, niin laitetaan homma yhdessä kuntoon!

Faktaa Suomisportista

  • Jo 455 000 organisoitua tapahtumaa
  • Miljoonaa kävijää vuosittain Suomisport-palvelussa
  • Yli 1 000 urheiluseuraa hyödyntää koko toimintansa pyörittämiseen!
  • 9 000 urheiluseuran etusivu ja perustiedot löytyvät Suomisportissa

Lisää sisältöä tähän juttuun liittyvistä aiheista