Vorarlberg & Liechtenstein 2015
Euroopan nuorten olympiafestivaalit, EYOF-talvikisat järjestettiin vuonna 2015 Itävallan Vorarlbergissa ja Liechtenstenissa 25.-30.1.2015.
Suomen joukkue
Alppihiihto:
(Urheilijan nimen perässä on hänen syntymävuotensa ja seuransa)
Hilla Hannola 1998 Santa Claus Ski Team, Rovaniemi
Ellen Hellman 1997 Slalom-Seura, Helsinki
Riikka Honkanen 1998 Alpine Race Team Tabor, Nurmijärvi
Miikka Mankinen 1997 Ruka Slalom
Eetu Mäkelä 1998 Seinäjoen Hiihtoseura
Marlon Sjöberg 1997 GrIFK Alpine
William Westermarck 1997 GrIFK Alpine
Valmentajat: Petri Härkönen, Bozo Jaklin, Jan Tuupainen
Huoltaja: Branko Surla
Ampumahiihto:
Saana Lahdelma 1998 Mikkelin Hiihtäjät
Alisa Laitinen 1997 Mikkelin Hiihtäjät
Maiju Luokkala 1997 Lemin Eskot
Sanna-Mari Purola 1997 Seinäjöen Hiihtoseura
Aapo Erkkilä 1997 Saloisten Reipas
Tuomas Harjula 1998 Tuusulan Voima-Veikot
Tuukka Invenius 1997 Soisalon Ampumahiihtäjät
Tomi Sipilä 1997 Alavieskan Viri
Valmentaja: Jouni Kinnunen
Huoltaja: Sauli Tuomisto
Jääkiekko:
Poikien joukkue
Maalivahdit:
Niilo Halonen 1998 Jokerit
Leevi Laakso 1998 Kalpa
Puolustajat:
Niclas Almari, 1998 Blues
Olli Juolevi 1998 Jokerit
Markus Niemeläinen 1998 HPK
Tarmo Reunanen 1998 TPS
Urho Vaakanainen 1999 Blues
Juuso Välimäki 1998 Ilves
Hyökkääjät:
Juha Jääskä 1998 HIFK
Otto Koivula 1998 Ilves
Joona Koppanen 1998 Ilves
Janne Kuokkanen 1998 Kärpät
Sami Moilanen 1999 Jokerit
Otto Mäkinen 1998 Tappara
Pete Niemi 1998 Tappara
Markus Nurmi, 1998 TPS
Aapeli Räsänen 1998 Tappara
Otto Somppi 1998 Jokerit
Eetu Tuulola 1998 HPK
Kristian Vesalainen 1999 HIFK
Päävalmentaja: Jussi Ahokas
Valmentajat: Janne Grönvall, Aki Näykki
Joukkueenjohtaja: Hannu Saintula
Huoltaja: Keijo Suomela
Maastohiihto:
Sanni Alatalo 1997 Lempäälän Kisa
Rebecca Immonen 1998 Nastolan Naseva
Eveliina Piippo 1998 IK Kronan
Emelie Svenlin 1998 IK Kronan
Aleksi Parttimaa 1997 Raision Kuula
Turo Sipilä 1997 Keravan Urheilijat
Verneri Suhonen 1997 Hollolan Urheilijat -46
Lassi Vuorinen 1998 Raision Kuula
Valmentaja: Juho Halonen
Huoltajat: Pentti Haahti, Juha Kärkkäinen
Mäkihyppy:
Andreas Alamommo 1998 Ounasvaaran Hiihtoseura
Niko Kytösaho 1999 Lahden Hiihtoseura
Niko Löytäinen 1998 Tampereen Pyrintö
Joni Markkanen 1998 Lahden Hiihtoseura
Valmentaja: Janne Ylijärvi
Taitoluistelu:
Jenni Saarinen 1999 Tappara Taitoluistelu
Roman Galay 1998 Lahden Taitoluistelijat
Valmentajat: Nuriya Pirogova, Maaret Siromaa
Tuomari: Anu Sormunen
Yhdistetty:
Mikko Hulkko 1998 Jyväskylän Hiihtoseura
Santeri Hynninen 1999 Puijon Hiihtoseura
Vili Laukkanen 1999 Kouvolan Hiihtoseura
Severi Taipale1998 Jyväskylän Hiihtoseura
Valmentaja: Antti Kuisma
Joukkueen yleisjohto:
Johtaja: Peter Brüll, 040 – 530 6052.
Apulaisjohtaja: Heli Katajamäki.
Apulaisjohtaja: Olli-Pekka Kärkkäinen.
Tiedottaja: Mika Noronen, 040 – 504 8714.
Lääkäri: Joni Keisala.
Fysioterapeutti: Jari Alamäki.
Urheilijalähettiläs: Saara Niemi.
Urheilijalähettiläs: Tanja Poutiainen.